University of Edinburgh

Home / Studijos Didžiojoje Britanijoje / University of Edinburgh

Kodėl verta rinktis šį universitetą?

 • Vienas geriausių ir garsiausių universitetų Didžiojoje Britanijoje ir pasaulyje.
 • Medicinos studijų programos yra vienos populiariausios ir stipriausios visame pasaulyje.
 • 85 % studentų yra patenkinti savo studijomis šiame universitete.
 • Universitetas siūlo rinktis iš daugiau kaip 600 studijų programų.

 

Teikiant paraišką į šį universitetą, reikalingas IELTS egzamino pažymėjimas. Registruokis į mūsų organizuojamus IELTS egzamino kursus!

Universitetas įkurtas 1583 m. Škotijos sostinėje Edinburge. Tai buvo ketvirtas universitetas, įkurtas Škotijoje, ir šeštas – Didžiojoje Britanijoje. Išties tai yra vienas prestižiškiausių universitetų pasaulyje,  į kurį kasmet prašymus studijuoti teikia apie 47 tūkst. jaunuolių.

Pagal tai universitetas užima 3 vietą Didžiojoje Britanijoje. Todėl komisija griežtai atrenka būsimus studentus (įstojimo tikimybė – 27 proc.).

Edinburgo universitetas yra Russell Group mokslinių tyrimų grupės narys (kartu su Oksfordo ir Kembridžo universitetais), vienas iš nedaugelio narių, priklausančių abiems grupėms: Coimbra Group ir The LERU (Europos mokslinių tyrimų universitetų grupė).

Taip pat pagal RAE vertinimus, Edinburgo universitetui atiteko TOP 1 vieta Didžiojoje Britanijoje medicinos srityje. Itin palankiai įvertintos veterinarijos, informatikos ir kalbų sritys, taip pat išskirti menų, chemijos ir matematikos mokslai.

Šis universitetas puiki vieta pradėti savo karjeros kelią. Pagal įsidarbinimo galimybes po studijų baigimo universitetas užima 15 vietą pasaulyje. Baigę universitetą studentai įgija naudingų žinių ir įgūdžių bagažą, reikalingą profesiniam gyvenimui. Universitetas bendradarbiauja su daugeliu įmonių, kurios suteikia studentams praktikos vietas studijų metu.

Kolegijos

 • Humanitarinių ir socialinių mokslų (Humanities and Social Sciences College);
 • Medicinos ir veterinarijos mokslų (Medicine and veterinary medicine College);
 • Mokslų ir inžinerijos (Science and Engineering College).

Mokyklos

Biologinių mokslų (Biological Science), Biomedicinių mokslų (Biomedicine Science), Verslo (School of Business), Chemijos ( School of Chemistry), Klinikinių mokslų (Clinical Sciences), Religijos studijų (School of Divinity), Ekonomikos (School of Economics), Menų (Arts), Edukologijos (Education), Inžinerjos (Engineering), Geomokslų (GeoScience), Sveikatos (Health in Social Sciences), Istorijos, Klasikos ir Archeologijos (History, Classics and Archeology), Informatikos (Informatics), Teisės (Law), Literatūros, Kalbų ir kultūros (Literature, Language and cultures, School of), Matematikos (Mathematics), Molekuliarinių mokslų ir ginetikos (Molecular, Genetic and Population Science), Filosofijos, Psichologijos ir Kalbų mokslų (Philosophy, Psychology and Language Sciences), Fizikos ir astronomijos (Physics and Astronomy), Socialinių ir politinių mokslų (Social and political sciences), veterinarijos studijos (Veterinary Studies).

Edinburgo universitetas neturi savo miestelio, todėl jo kolegijos ir mokyklos yra išsidėsčiusios miesto teritorijoje. Didžioji dalis yra miesto centre, kas studentams yra labai patogu ir garantuoja gerą susisiekimą. Pats Edinburgo miestas – tai kultūrinis paveldas su savo unikaliomis istorijomis, legendomis ir kultūriniais objektais.

Edinburgą galima pasiekti keliais būdais – traukiniu, autobusu arba lėktuvu. Nepasaint, į kur tu atvyksi, universitetą galima pasiekti pasinaudojus viešoju transportu arba taksi.

Edinburgo universitete studentų laisvalaikiu ir kitais studentų reikalais rūpinasi Studentų asociacija (EUSA), kurią sudaro Studentų sąjunga ir Studentų taryba.

Studentų sąjungai priklauso daugybė pastatų: Teviot Row , PotterrowKings Buildingsthe Pleasance ir kt. Teigiama, kad Teviot Row yra seniausias pasaulyje pastatas, priklausantis tik Studentų sąjungai.

Edinburgo universitete veikia 67 studentų sporto klubai: tradicinis futbolas, regbis, korfbolas ar sklandymas. Nuo 2005 m. Edinburgo universitetas priklauso geriausių sportuojančių Britanijos universitetų penketukui.

Pats miestas studentui gali pasiūlyti daugybę kultūrinių renginių, pramogų – muziejai, teatrai, festivaliai, restoranai ir klubai.

 • Adam Smith – ekonomistas;
 • John Witherspoon ir Benjamin Rush – JAV nepriklausomybės deklaracijos signatarai;
 • Gordon Brown, Lord Palmerston ir Lord John Russell – ministrai pirmininkai;
 • Piers Sellers – astronautas;
 • Alexander Graham Bell ir William Rankine – inžinieriai;
 • James Clerk Maxwell, Max Born, Sir David Brewster, Tom Kibble, Peter Guthrie Tait ir Peter Higgs – fizikai;
 • Arthur Conan Doyle, Robert Louis Stevenson, J.M. Barrie, Sir Walter Scott ir Alistair Moffat – rašytojai.

Atsiliepimai apie studijas Didžiojoje Britanijoje