Studijų finansavimas

Bakalauro studijos:

 • Bakalauro studijos Anglijoje yra mokamos. Studijų kaina svyruoja nuo 6000 iki 9250 svarų per metus.
 • Bakalauro studijoms (visam studijų laikotarpiui) įmanoma gauti Anglijos vyriausybės remiamą studijų paskolą.
 • Studijų paskolą grąžinti reikės tik baigus mokslus, ir tik tada, jei mėnesinis atlyginimas viršys 1750 svarų (neatskaičius mokesčių) dirbant Anglijoje, o dirbant Lietuvoje jis turi būti ne mažesnis nei 700 svarų (neatskaičius mokesčių).
 • Studijų paskolą grąžinti reikės tik baigus mokslus, ir tik tada, jei mėnesinis atlyginimas viršys 1750 svarų (neatskaičius mokesčių) dirbant Anglijoje, o dirbant Lietuvoje jis turi būti ne mažesnis nei 700 svarų (neatskaičius mokesčių). Grąžinti reikės tik 9 proc. nuo sumos, viršijančios šį atlyginimą. Pavyzdžiui, jei mėnesio atlyginimas Lietuvoje sieks 1 000 svarų (apie 1200 eurų), nuo šios sumos reikia atimti 700 svarų bei nuo likusių 300 svarų grąžinti tik 9 proc. sumos (27 svarus arba apie 32 eurus).
 • Didžiojoje Britanijoje Lietuvos studentams siūlomos įvairios stipendijos, apie kurias daugiau sužinosite konsultacijos su mūsų specialistais metu.

Magistro studijos:

 • Magistro studijų kaina svyruoja nuo 4000 iki 13000 svarų už studijas. Magistro studijoms taip pat įmanoma gauti Anglijos vyriausybės remiamą studijų paskolą. Studijų paskolą grąžinti reikės tik baigus mokslus.

Tiek bakalauro, tiek magistro studijų paskolai taikomos tik infliacinės palūkanos. Paskolos grąžinimo terminas – 30 metų. Jei per šį laikotarpį studentas nesugeba grąžinti paskolos arba grąžina tik dalį jos, jis yra visiškai ,,nurašoma“.

Anglijoje galima gauti įvairių valstybės stipendijų. Jas skiria patys universitetai (ne visi universitetai skiria stipendiją ES studentams). Dažniausiai stipendijos padengia dalį studijų kainos. Taip siekiama, kad studentui reikėtų mažiau skolintis iš valstybės.

 • Nyderlanduose ES studentams studijų kaina siekia 2006 Eur per metus. Šią sumą reikia sumokėti iki studijų pradžios.
 • Nyderlandų universitetai gali mokėti studijų pašalpą. Norintis ją gauti studentas turi būti jaunesnis nei 30 metų, mokytis dieninėse studijose bei įsidarbinti Nyderlanduose ir dirbti ne mažiau negu 14 valandų per savaitę (56 val. per mėnesį). Taip pat studentas turėtų pristatyti tėvų pajamų dokumentus už 2 metus. Dokumentus galima gauti iš VMI, jie turėtų būti pateikti anglų kalba. Jei studentas šiuos kriterijus atitinka jam „automatiškai“ kiekvieną mėnesį suteikiama iki 378 eurų valstybės parama. Be to, dirbantys studentai (bent 14 val. į savaitę) gali pasiskolinti iš valstybės iki 854 Eur pragyvenimui (jei studentas gauna pašalpą, ją išminusuoja). Pavyzdžiui, jei studentui pagal šeimos pajamas skyrė 250 Eur pašalpą, tuomet skolintis gali 854-250 = 604 Eur pragyvenimui. Jei išvis neskyrė pašalpos, tuomet gali skolinti maksimaliai 854 Eur.
 • Studentai gali pasiimti studijų paskolą, kurią gali gauti ir nedirbantys studentai. Maksimali mėnesinė suma 162 Eur į mėnesį. Tačiau universitetai dažnai prašo iš anksto sumokėti 1951 Eur metinį studijų mokestį. Tokiu atveju, kas mėnesį studijų metu studentui bus pervedami 162 Eur į asmeninę banko sąskaitą. Nuo antrų metų į banko sąskaitą kas mėnesį bus pervedami 162 Eur, o universitetas tiesioginiu debetu juos nuskaičiuos kas mėnesį. Taigi studentas kas mėnesį maksimaliai gal gauti 1016 Eur (854 Eur paskola pragyvenimui (į kurią įeina 378 Eur valstybės pašalpa) bei 162 Eur paskola už studijas).
 • Studijos Danijoje ES studentams yra nemokamos.
 • Studentai patys turi padengti tik pragyvenimo išlaidas. Tačiau jie gali gauti valstybės paramą, jei dirba 10–12 val. per savaitę. Parama siekia 5300 kronas (apie 700 Eur) per mėnesį (neatskaičius mokesčių).
 • Studijos Švedijoje ES studentams yra nemokamos.

Turite klausimų?