Home / Darnaus žmogaus centras / Flow ir Bent-flow

Flow ir Bent-flow

Darnaus žmogaus centre ieškome būdų, kaip kasdien patirti „flow” būseną darbe, laisvalaikio veiklose, studijose.

„Flow“ – psichologinė būsena, kurioje žmogus, užsiimdamas tam tikra veikla, yra visiškai įsitraukęs, susikoncentravęs, jaučiasi kupinas energijos ir mėgaujasi procesu. Žmogus „flow“ būsenoje jaučiasi taip gerai, kad praranda laiko pojūtį.

Paprastai tariant, „flow“ būsena yra ta būsena, kurią patiriate, kai darote ką nors taip susikoncentravę, taip įsitraukę, kad nė nepastebite, kaip praeina kelios valandos.
Svarbu nesupainioti „flow“ būsenos su kitais potyriais, pavyzdžiui, „bent-flow”. Mes galime prarasti laiko pojūtį ir jaustis labai įsitraukę į žiūrimą serialą ar žaidžiamą kompiuterinį žaidimą. Galime neskaičiuoti valandų dideliame prekybos centre, eidami nuo kabyklos iki kabyklos. Kuo šios būsenos skiriasi?

Po tikrojo „flow“ žmonės jaučiasi gerai: kupini energijos, motyvuoti (na, kaip po sporto ar kūrybinės veiklos) ir patobulėję. Jums negaila laiko, kurį išnaudojote, būdami „flow“. Po „bent-flow“ veiklų liekame be energijos ir be motyvacijos daryti ką nors kita. Pabandykite prisiminti, kada po dviejų ar trijų serialo serijų buvote kupini energijos išmokti naujos kalbos ar didžiavotės, kad TAIP praleidote laiką.

 

Kilo klausimų? Rašykite mums:

Mihaly Csikszentmihalyi – Flow