Nemokamas telefonas visoje Lietuvoje 8 800 30030

Studijos Olandijoje – kokybiškos studijos ir įvairių kultūrų pažinimas!

Olandija, kitaip Nyderlandų karalystė, yra šalis Vakarų Europoje, kurioje, galima sakyti, gimė Europos Sąjunga. Ši šalis pasižymi stipria liberalia ekonomika, gerai išvystyta pramone ir aktyviu paslaugų sektoriumi. Nyderlandų karalystė, kurioje populiariausia transporto priemonė yra dviratis, ypač mėgstama turistų: juos žavi Olandijos vėjo malūnai, įvairiausiomis spalvomis besišypsančių gėlių, tarp jų ir tulpių, laukai bei europietiškas ir spalvingas Amsterdamas, Nyderlandų sostinė.

Taip pat šia šalimi džiaugiasi ir studentai, kurie suvažiuoja iš viso pasaulio, kad galėtų semtis teorinių ir praktinių žinių Olandijos aukštosiose mokyklose. Olandijoje gyvena daugiau kaip 190 skirtingų tautybių ir kultūrų žmonių, todėl ši šalis vadinama bene tolerantiškiausia ir daugiakultūriškiausia valstybe Europoje. Tad nieko nestebina, jog Olandijoje studijuoja daugiau nei 70 000 studentų iš viso pasaulio ir net 600 lietuvių pasirinko Olandiją kaip studijų šalį.

Olandijos švietimo sistema suskirstyta į tris tipus: universitetai, taikomųjų mokslų universitetai ir tarptautinio mokslo institucijos. Bakalauro studijos Olandijoje trunka 3 arba 4 metus, magistro studijos – 1 ar 2 metus. Jeigu mąstote apie studijas užsienyje, verta žinoti, jog studijos Olandijoje yra mokamos. Europos sąjungos piliečiams jos vidutiniškai per metus kainuoja apie 1906 eurų. Tačiau, jeigu studentas dirba 32 valandas per mėnesį ir yra Europos Sąjungos pilietis, jis gali pretenduoti į valstybės paramą ir gauti iki 500 eurų per mėnesį bei galimybę naudotis viešuoju transportu nemokamai. Taip pat Nyderlandų vyriausybė gali suteikti galimybę pasiimti paskolą studijų mokesčiui padengti, kuri grąžinama dalimis.

Taigi, jau turbūt kirba klausimas, o kodėl studijos Olandijoje yra tokios populiarios? Atsakymas paprastas – tai itin aukšta studijų kokybė, modernių technologijų naudojimas mokymosi procese ir didelis dėmesys tarptautinėms studijų programoms. Studentai yra drąsinami teikti komentarus, pastabas, pasiūlymus dėl studijų, paskaitų organizavimo. Į šias pastabas mokyklos atsižvelgia ir stengiasi vis labiau tobulinti studijų programas. Be to, Olandijos aukštųjų mokyklų dėstytojai vertina studentų motyvaciją, kūrybiškumą ir stengiasi išdėstyti ne tik teorines žinias, bet ir suteikti studentams galimybę šias žinias pritaikyti praktiškai. Tad daugumą kursinių darbų sudaro įvairūs projektiniai darbai, kurie studentams leidžia dar labiau suvokti teorinius aspektus, jų taikymą. Pavyzdžiui, viena mergina, studijuojanti Olandijoje, pasakojo, jog jie grupelėse turėjo sugalvoti ir įkurti nuosavą verslą!

Svarbu paminėti tai, jog Olandijos aukštosiose mokyklose įdiegtas problemų sprendimu paremtas mokymas (Problem Based Learning). Šis mokymas vyksta mažose grupelėse – seminaruose, kas labai stiprina komandinio darbo, savo nuomonės reiškimo ir kompromiso siekimo grupėje įgūdžius bei, žinoma, teorinių aspektų taikymą realių problemų analizėje.

Studentiškas gyvenimas Olandijoje be galo įdomus, intriguojantis ir tikrai nenuviliantis. Studentai susipažįsta su bendraamžiais iš viso pasaulio. Šios pažintys skatina keisti stereotipus, suvokti įvairių kultūrų unikalumą ir skirtingumą. Studijuodami turėsite laiko sudalyvauti studentų organizacijos rengiamuose projektuose, renginiuose. Ant kiekvieno kampo galima rasti smagių studentiškų pramogų vietų, pačių originaliausių kavinių. Studentus kviečia ir teatrai, muziejai, žymiausių pasaulio atlikėjų koncertai, muzikos festivaliai. Pasiilgusiems gamtos Olandija siūlo plaukiojimą valtimi kanalais, pasimėgauti saulės spinduliais paplūdimyje bei gerėtis žaliuojančiais parkais. Ar gali būti kas smagiau?

Todėl kviečiame pasinerti į Olandijos siūlomą studentišką gyvenimą! Norėdami pateikti dokumentus kreipkitės į artimiausią „Kalba.Lt“ filialą ir registruokitės nemokamai konsultacijai. Mūsų studijų užsienyje konsultantai padės visais stojimo procesu metu iškilusiais klausimais, palaikys kiekviename žingsnyje bei drąsins ir sieks, jog svajonė – studijuoti užsienyje – išsipildytų!

Naujienos

2017-02-14

Net 63 universiteto absolventai dirbo Oskarais nominuotų filmų kūrime! Nori būti vienas iš jų? Atvyk į susitikimą kovo 17 d. Vilniuje.

2017-02-10

Atvyk į „Kalba.Lt“ ofisus vasario 27-28 d. ir pakalbėk apie savo ateitį su menų ir kūrybinių studijų specialistu – University for the Creative Arts.

2017-01-28

Domiesi teisės ar vadybos studijomis? Rinkis modernias ir įdomias studijas University of Law. Skaityk plačiau apie šį universitetą Anglijoje.

2017-01-27

Pajusk smagų, aktyvų ir mokslo praktikos kupiną studentišką gyvenimą Nyderlanduose! Stojimai vyksta iki 04 01 d.

2017-01-27

Pasiruošk stojimui į Danijos universitetus: anglų k. testo laikymas, pasiruošimas interviu, motyvacinio laiško rašymas – viskas tik „Kalba.Lt“ workshop'e.

Norite paklausti ar užsakyti?

Parašykite žinutę arba paskambinkite

Vilniuje (8 5) 275 00 00
Kaune (8 37) 32 20 02
Klaipėdoje (8 46) 31 00 00
Šiauliuose (8 41) 52 44 44
Panevėžyje (8 45) 46 22 22
Alytuje (8 315) 5 11 55
Marijampolėje (8 343) 5 55 40
Nemokamas telefonas visoje Lietuvoje
8 800 30030
Užsisakykite Kalba.Lt naujienas

Gaukite filialo savo mieste naujienas ir informaciją apie vykstančias akcijas PIRMIEJI!


© Kalba.lt. Edukacinės rinkos lyderis.
Visos teisės saugomos.